Hymn Stali Kraśnik

Bardzo dobrze spisali się juniorzy starsi Stali Kraśnik w meczu inaugurującym rozgrywki Lubelskiej Ligi Juniorów Starszych. Podopieczni Filipa Drozda pewnie pokonali drużynę Orła Urzędów 3:0.

Praktycznie przez cały mecz nasza drużyna posiadała wyraźną przewagę, ale w pierwszej połowie zabrakło skuteczności. Najlepszą okazję do strzelenia bramki zaprzepaścił Wciślak, który minął już bramkarza gości, ale strzelił mocno nad poprzeczką, mając przed sobą pustą bramkę. Drugą połowę lepiej zaczęli młodzi piłkarze Orła i tylko dwóm fantastycznym interwencjom Gubernata możemy zawdzięczać, że wyniki nada brzmiał 0:0. W 55. minucie Stal zdobyła w końcu upragnioną bramkę i trzeba dodać, bramkę kuriozum. Wciślak wykonywał rzut rożny i tak skutecznie podkręcił piłkę, że ta wpadła do bramki obok zdezorientowanego bramkarza gości. Zdobycie bramki uskrzydliło jeszcze naszych zawodników i na bramkę Orła sunął atak za atakiem. W 63. minucie jeden z naszych zawodników został sfaulowany na polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, pewnie zamieniony na bramkę przez Pizonia. W 77. minucie wynik spotkania ustalił Brzozowiec sinym strzałem spoza pola karnego. Jeszcze w 90. minucie meczu nasi zawodnicy zaprzepaścili wspaniałą okazję do podwyższenia wyniku i sędzia zakończył ten zwycięski mecz.

Cieszymy się z postawy naszej drużyny, która po raz pierwszy zagrała pod wodzą Filipa Drozda, dla którego z kolei był to debiut w roli szkoleniowca. Wierzymy, że w kolejnych meczach będzie jeszcze lepiej.

Stal Kraśnik – Orzeł Urzędów 3:0 (0:0)

Stal Kraśnik – Gubernat (Białczak 80') – Mielniczuk (Wielgus 85'), Szymański, Woźniak, Zych – Ćwikliński (Gil 70'), Dąbrowski, Pizoń, Ufniarz (Węgliński 60’) – Chmielewski (Solis 65'), Wciślak (Brzozowiec 70')

Bramki - Wciślak 55', Pizoń (karny) 63', Brzozowiec 77'

Niestety juniorzy młodsi Stali Kraśnik przegrali z rówieśnikami z Janowa Lubelskiego 1:3. Liczymy, że w kolejnych meczach podopieczni Dariusza Matysiaka będą skuteczniejsi i zaczną zdobywać punkty w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego.

Stal Kraśnik wzbogaciła się właśnie o kolejną drużynę juniorów, która przeszła z MUKS Kraśnik. Zespół pod wodzą Dariusza Matysiaka będzie rywalizować w II Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych. Stal posiada również drużynę juniorów starszych trenowaną przez Filipa Drozda.

Obie drużyny jutro (23 sierpnia) zaprezentują się w pierwszych meczach sezonu 2017/2018. Juniorzy młodsi powalczą o pierwsze punkty z Janowianką Janów Lubelski o godzinie 16. Dwie godziny później juniorzy starsi podejmą rówieśników z Orła Urzędów. Zapraszamy na stadion MOSiR w Kraśniku. Wstęp na oba spotkania jest wolny.

Wracający do Stali Kraśnik Filip Drozd zasiądzie na trenerskiej ławce drużyny juniorów. Będzie to dla wciąż młodego napastnika zupełnie nowe wyzwanie, ale jesteśmy przekonani, że dzięki swojej niepodważalnej pozycji wśród zawodników oraz odpowiedniemu przygotowaniu merytorycznemu, bez problemu poradzi sobie w nowej roli.

Jednocześnie Zarząd Klubu FKS Stal Kraśnik zaprasza chłopców z roczników 2001, 2002, 2003, których pasją jest piłka nożna na bezpłatne treningi pod wodzą trenera Filipa Drozda. Zgłoszenia przyjmowane są na ades email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapisy prowadzone będą również bezpośrednio podczas zajęć, a pierwszy trening odbędzie się 24 lipca o godzinie 15.

Trenerowi i drużynie juniorów życzymy samych sukcesów!

Na tę rundę wiosenną, aby odmieniona Stal zaskoczyła pozytywnie kibiców oraz Chełmiankę i Hetmana.