Remis na początek

Na początek rundy wiosennej, bezbramkowy remis z Avią w Świdniku

Avia Świdnik 0:0 Stal Kraśnik

Stal: Sebastian Ciołek - Vladyslav Kudryavtsev, Łukasz Mazurek, Damian Pietroń, Marcin Świech - Michał Wawryszczuk, Daniel Szewc, Ernest Skrzyński, Rafał Król, Maciej Welman (74' Bartłomiej Koneczny) - Filip Drozd

Avia: Adrian Wójcicki - Przemysław Dwórzyński, Dawid Kuliga, Sebastian Orzędowski, Dawid Wójcik, Sebastian Głaz (72' Piotr Darmochwał), Dominik Maluga, Sebastian Dziedzic (89' Sebastian Plesz), Konrad Kołodziej, Roman Mykytyn, Piotr Prędota (63' Wojciech Białek)

Kilka minut po rozpoczęci meczu, Marcin Świech miał okazję na zdobycie bramki, z rzutu wolnego, niestety trafił tylko w boczną siatkę bramki gospodarzy. Następny rzut wolny, tym razem wykonawcą był Ernest Skrzyński, jednak strzelił ponad bramką Avii. Optyczną przewagę posiadała kraśnicka Stal. Potem gra się wyrównała i już do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik brezbramkowy.
Po rozpoczęciu II połowy, już w 53 minucie, drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Kołodziej z Avii Świdnik, która od tego momentu musiał grać w 10-kę. Jednak w dalszym ciągu spotkanie wyrównane, przy znikomej ilość strzałów na bramkę z obu stron. W 69 minucie, po podaniu Marcina Świecha, dobrą sytuację miał Filip Drozd, ale dobrze interweniował bramkarz Avii. 74 min za Macieja Welmana wchodzi na boisko Bartłomiej Koneczny. Kilka minut później, strzelał Marcin Świech z rzutu wolnego, ale piłka minimalnie mija słupek bramki Avii. W końcówce meczu, dobrą sytuację do zdobycia prowadzenia, mieli gospodarze, ale znakomitą interwencją popisał się Sebastian Ciołek. W odpowiedzi Rafał Król trafił z główki w słupek bramki Avii.
Tak więc do ostatniego gwizdka sędziego, utrzymał się wynik bezbramkowy i Stal przywozi ze Świdnika jeden punkt.

Pin It

Licznik gości

37815